הדפסת צ׳קים מוגנים – כך תמנעו זיופים

אחד ממרכזי העצבים הגדולים ביותר של כל עסק, בין אם מדובר על עסקים קטנים ובין אם מדובר על עסקים בינוניים וגדולים, הוא הנהלת החשבונות. כפי שלכל עסק ישנם לקוחות שונים המעבירים לו תשלום, כך גם לכל עסק ספקים שונים אשר להם עליו לשלם.

התאמת התשלומים לתזרים המזומנים שהחברה יכולה לעמוד בו הוא חשוב ביותר ליציבותו של העסק ולכן הדפסת צ'קים הוא תהליך שחייב להתבצע בזהירות ובהקפדה. אין בעל עסק שידו לא רועדת בעת הזמנת צ'קים, כתיבת צ'קים ויש לכך סיבות טובות – צ'קים הם, מצד אחד, בסך הכול דפי נייר אך מצד שני הם מאפשרים למחזיק בהם למשוך כספים מחשבונו של העסק.

אם נביט על אמצעי התשלום השונים שעסק יכול לשלם באמצעותם, הרי שצ'קים הם ככל הנראה הקלים ביותר לזיוף. זיוף של שטרות כסף הוא עסק מסובך, וכך גם זיוף של כרטיסי אשראי. אולם כאשר מדובר על צ'קים, נראה שלא צריך הרבה יותר ממדפסת ביתית וכלי כתיבה משרדיים פשוטים על מנת לבצע הדפסת צ'קים מזויפים באיכות סבירה. כאשר העסק שלכם הוא עסק קטן, המשלם למספר מצומצם של ספקים מדי חודש, עדיין קל לעקוב אחר הצ'קים ולוודא כי כל הצ'קים של העסק יורדים מהחשבון במועדים ובסכומים הנכונים. אולם כאשר העסק הפך להיות עסק גדול יותר וכמות הצ'קים שהוא מוסר הולכת וגדלה, גדלות במקביל גם האפשרויות של נוכלים לבצע זיופים מבלי שתשימו לכך לב, ולכן גדלה החשיבות של הדפסת צ'קים מקצועית אשר משולבות בה הגנות משמעותיות.

הדפסת צ'קים מקצועית היא הפתרון היעיל ביותר למניעת זיוף צ'קים של העסק. כאשר אנו מבצעים הדפסה מקצועית, אנו יכולים לכלול בצ'קים של העסק שלנו אמצעי הגנה שונים, אשר יקשו מאוד על הזיוף ואף יהפכו אותו לבלתי אפשרי. אמצעים אלו אינם אפשריים כאשר הדפסת הצ'קים מתבצעת באמצעות הבנק, אך הבנק הוא לא המקור היחיד של צ'קים. הזמנת צ'קים יכולה להתבצע באיכות גבוהה ועם אמצעי הגנה טובים יותר באמצעות בתי דפוס חיצוניים המתמחים בכך. ישנם אמצעי ההגנה רבים אשר ניתן להשתמש בהם בעת הדפסת צ'קים ובהם –

רכיבים נסתרים – כאשר מבצעים הדפסה מקצועית, ניתן לכלול מספר רכיבים אשר יקשו על זיופם; החל משימוש בדיו בעל פיגמנטים ייחודיים, אשר גורמים לו להשתנות בתגובה לחום, אור או חומרים כימיים וכלה ביצירת הולוגרמות או אמצעי הגנה שונים, אשר יכולים להיראות רק באמצעות מכשור מיוחד.

נייר בטחוני – נייר בטחוני הוא נייר אשר מכיל סיבים מיוחדים. סיבים אלו משנים את צבעם כאשר הם באים במגע עם חומרי מחיקה המשמשים את זייפני הצ'קים ולכן ההדפסה חייבת להיעשות על נייר מסוג זה.

אמצעים למניעת צילום הצ'קים – כאשר מבצעים הדפסת צ'קים מקצועית, חשוב לכלול בה סימן כלשהו אשר יופיע כאשר מנסים לצלם את הצ'ק.

סימן מים – ניתן להטביע עליהם סימן מים, בדומה לשטרות כסף, אשר ניתן לראותו רק כאשר מחזיקים את הצ'ק מול האור.

האמצעים למניעת זיופי צ'קים השתכללו מאוד בשנים האחרונות וניתן כיום למצוא אמצעי הגנה מתקדמים ביותר בהם נעשה שימוש בתחום של הדפסת צ'קים. קיים מגוון גדול של אמצעים אלה, החל מהטבעה של רכיבי מתכת בנייר, דבר המשווה לצ'ק בנוסף מראה יוקרתי, וכלה בהטבעה של רכיבי רדיו זעירים מודפסים (RFID). ככל שהעסק שלכם פעיל יותר מבחינת הנהלת החשבונות, כך הופכים הצ'קים שלכם להיות מועדים יותר לזיופים, ולכן הדפסת צ'קים מקצועית הופכת לחיונית יותר.

צרו איתנו קשר