מהן הבעיות הניצבות לפנינו כתוצאה מקיומם של עובדים בלתי מפוקחים?

עובדים בלתי מפוקחים לרוב אינם נמצאים תחת קורת הגג של העסק בכל רגע נתון. כלומר מדובר בעובדים הממלאים תפקידים כגון נהגים, שליחים, מפיצים, כתבים או שלל בעלי תפקידים שאינם מגיעים לחברה, עובדים מהבית, עובדים בחברה אבל במסגרת תפקידם נמצאים בשטח – וכיוצא בכך.

אם בעבר טיעונים כמועסק ב-"משרת אמון" היו מתקבלים, כיום אין כך הדבר ובית הדין לעבודה מקפיד על דיווח נוכחות מלא של כל אחד מהעובדים, גם של עובדים שאינם מפוקחים. כתוצאה מכך, עובדים בלתי מפוקחים מעמידים בפני המעסיקים אתגרים חדשים רבים.

כאמור,עובדים לא מפוקחים מציבים בפני מעסיקים אתגר גדול, לא רק מהבחינה המשפטית, אלא גם מהבחינה הטכנולוגית. בפועל,על המעסיקים להתמודד עם סוגיות כמו אי דיווח ומשרות אמון על סוגיהן, להקפיד לפעול במסגרת החוק, להציג מעקב אחר הנוכחות של העובד (כאשר במקרה של עובדים בלתי מפוקחים קיים קושי לעשות כן) והכל – בצורה מושלמת.

מערכות טכנולוגיות מתקדמות הן פתרון נדרש

כאן אי אפשר שלא לשאול את השאלה הבלתי נמנעת – והיא – האם קיימים כלים טכנולוגים ומתקדמים כאחד אשר יאפשרו למעסיקים לקבל את תמונת המצב המלאה בכל רגע נתון, גם כאשר העובדים אינם נמצאים בפועל בבית העסק על בסיסי קבוע?

כיום אנו נמצאים בעידן בו הטכנולוגיה מתפתחת ומשתכללת ככל שהזמן חולף. טכנולוגיות אלו יכולות לשרת אותנו במגוון רחב של תחומים וכן גם בתחום הנוכחות והשכר. בעזרת הטכנולוגיות של זמן אמת, לא רק שניתן לעבוד בצורה חכמה יותר, אלא שגם ניתן לנהל טוב יותר את מערך העובדים ובד בבד לעמוד בדרישות החוק.

על מנת לאפשר זאת על הצד הטוב ביותר, אנו מעמידים לרשותם של מעסיקים אפשרות מתקדמת לעקוב אחר הנוכחות של העובדים והיא– אפליקציה סלולרית בעזרתה ניתן לדווח נוכחות בכל זמן ומכל מקום.

אפליקציה סלולרית – דרך יעילה לוודא כי עולם כמנהגו נוהג

בעזרת האפליקציה של החברה, ביכולתו של העובד לדווח על כניסה ועל יציאה מהעבודה– מכל מיקום. לאפליקציה זו פונקציות רבות ובעזרתה יכול המעסיק לראות את מיקומו של העובד בעת הדיווח, בעוד העובד יכול לעקוב אחר מצבת הנוכחות שלו מכל מקום.

כמו כן, המערכת מאפשרת גם לשלוח התרעות למעסיק במידה והעובד לא דיווח נוכחות, כך יכול המעסיק מחד לנהל מעקב ובקרה אחר מצבת הנוכחות של העובד ומאידך, לקבל התרעה באופן אוטומטי ולהיות מודע לעיכובים או לתקלות כאלו ואחרות.

מתחילת דרכנו, אנו בזמן אמת חושבים כיצד לעזור למעסיקים למצות את מלוא הזכויות שלהם, תוך שמירה על רווחתם של העובדים ועל דרישות החוק בו זמנית. כדי לשמוע פרטים נוספים אודות המערכות שלנו, צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם.

צרו איתנו קשר