עבודה מחוץ למשרד היא כיום פורמט מקובל שגם עולה בקנה אחד עם האינטרס של המעסיק. אך כיצד מפקחים על שעות העבודה והשכר ההוגן לעובדים? ריכזנו עבורכם את כל הפרטים.

הטכנולוגיה המודרנית משפיעה רבות על שוק התעסוקה. בין היתר, ניתן לראות את זה בשכיחות הגבוהה של עובדים שיוצאים מהמשרד ועוברים לעבוד במקומות שבעבר נחשבו לא קונבנציונאליים. כך לדוגמה, נכון להיום מקובל מאוד לעבוד מהבית, מהשטח, מבתי קפה ולמעשה מכל מקום שבו יש חיבור לחשמל ולאינטרנט. מנגד, תופעה זו מעלה תהיות לגבי האופן שבו המעסיק יכול לפקח על שעות העבודה והתגמול הראוי.

מה אומר החוק לגבי עבודה מהבית או מהשטח?

מבחינה חוקית, רוב ההתייחסות לעניין של עובדים מהבית קשורה להיבטי מיסוי והוצאות מוכרות. פקודת מס הכנסה מאפשרת לדרוש כהוצאה מוכרת כל הוצאה שהכרחית למען ייצור הכנסה, לרבות אם מדובר בעבודה שאינה מתבצעת במשרד. עם זאת, החוק אינו מתייחס בנפרד לפיקוח על שעות העבודה – וכאן נכנסים לתמונה כלים טכנולוגיים.

מהו שעון נוכחות אינטרנטי?

שעון נוכחי סטנדרטי לא מספיק כדי לעקוב אחר שעות העבודה והתגמול עבור אנשים שעובדים מהבית. הפתרון לזה הוא שעון נוכחות אינטרנטי, שמאפשר לדווח נוכחות מכל מקום באמצעות המחשב ולזהות את המחשב שממנו התבצע הדיווח. ניתן לדווח נוכחות בזמן אמת אחר שעות העבודה, לשמור על שקיפות באופן שבו מחושב השכר וגם למנוע ויכוחים בין העובד והמעסיק.

כמו כן, ניתן דווח באמצעות אפליקציית שעון נוכחות, ולקבל מיקום מדויק של העובד בזמן הדיווח.

איזה פונקציות יעילות יש לשעון נוכחות אינטרנטי?

רשימת התכונות של שעון נוכחות אינטרנטי כוללת חישוב שעות נוספות, ניהול הפסקות וחיתוך שעות בהתאם למשרות. כמו כן, השעון מותאם לסגנון העבודה בשוק התעסוקה המודרני כי בעזרתו ניתן לנהל בונוסים או לבדוק זכאות להחזרי נסיעות, ארוחות וכן הלאה.

האם השעון קביל מבחינת חישובי שכר?

שעון נוכחות אינטרנטי מאפשר לעובדים לדווח על תחילת וסיום שעות העבודה על ידי שימוש בגישה למרחב המקוון בלבד. יתרה מזאת, המערכת מבוססת מחשוב ענן ולכן אין צורך ברכישה או התקנת תוכנה כדי להשתמש בה. בהמשך, כל שנותר הוא להדריך את אלו העובדים מהבית – ולוודא שהשעות ידווחו במלואן על מנת שהדוח יהיה קביל מבחינת חישוב השכר החודשי והתגמולים.

Trackback URL: https://www.rt-ltd.com/%d7%a4%d7%99%d7%a7%d7%95%d7%97-%d7%a2%d7%9c-%d7%a2%d7%95%d7%91%d7%93%d7%99%d7%9d-%d7%9e%d7%94%d7%a9%d7%98%d7%97-%d7%95%d7%9e%d7%94%d7%91%d7%99%d7%aa/trackback/