פערי שכר בין גברים לנשים במקצועות הכספים

מאת: נטלי אזולאי, זמן אמת

החודש פרסמנו את ממצאי סקר השכר הגדול של אנשי כספים שערכנו בשיתוף ד"ר יוסף כהן וד"ר אייל ליבוביץ שהציג מפת העסקה עדכנית של אנשי הכספים בישראל עפ"י פילוחים של תפקיד, השכלה, וותק, מגדר ועוד.

ממצאי הסקר העלו כי קיימים פערי שכר מגדריים משמעותיים ולכן החלטנו להעמיק את ניתוח המחקר במטרה לזהות את הגורמים המשפיעים על פער זה.

בשנים האחרונות נערכו עשרות מחקרים שהציגו גורמים רבים התורמים לפערי שכר מגדריים ובראשן אי שיוון בחלוקה המגדרית בבית הגורם לכך שנשים עובדות בהיקף שעות עבודה מופחת מגברים ובנוסף, העיסוקים הנפוצים בקרב נשים הם מקצועות הומאניים שבהם רמות השכר נמוכות. לאור ממצאים אלו, הופתענו לגלות על פערי השכר בעיסוקים "ריאליים" ובקרב מנהלות בכירות.

בסקר שערכנו השתתפו מעל 100 אנשי כספים וביניהם: רואי חשבון, חשבי שכר, מנהלי חשבונות, יועצי מס ומנהלי כספים אשר התבקשו להשיב על שאלון מובנה על עיסוקם, שכרם, מגוריהם, שנות וותק ועוד.

ממצאי הסקר העלו כי על אף שנשים מהוות יותר ממחצית (57%) מכלל העוסקים בתחום הכספים, והן משכילות כמעט במידה שווה,  הן משתכרות בכ – 32% פחות מגברים. שכר הנשים הממוצע עומד על 11,603 ₪ לעומת שכר הגברים הממוצע שעומד על 17,269 ₪. פער זה התגלה גם בקרב מנהלות בכירות שהיקף שעות עבודתן זהה למנהלים בכירים (13,864 ₪ לעומת 20,309 ₪).

עפ"י הסקר, מנהלי חשבונות הינם בעלי ממוצע השכר הנמוך ביותר ואילו יועצי מס ומנהלי כספים הינם בעלי ממוצע השכר הגבוה ביותר. כ – 38% מהנשים עוסקות בהנהלת חשבונות לעומת 23% גברים ואילו רק – 21% מהנשים עוסקות בניהול כספים לעומת 35% מהגברים. ניתן להסיק מכך כי גברים עוסקים בתחומים שבהם ממוצע השכר גבוה יותר.

התפקיד והמגדר היו המדדים שהשפיעו בצורה המובהקת ביותר על השכר יותר מאשר תחום עיסוק ומגדר.

מצורפת בזאת טבלה המציגה את פערי השכר ביחס לתפקיד:

פערי שכר ביחס לתפקיד

עצמאיים

שכר נשים 14,663 ש"ח
שכר גברים 37,730 ש"ח

מנהלים בכירים

שכר נשים 13,864 ש"ח
שכר גברים 20,309 ש"ח

מעל שנה

שכר נשים 9,498 ש"ח
שכר גברים 10,942 ש"ח

מתחילים

שכר נשים 11,611 ש"ח
שכר גברים 7,420 ש"ח

חשוב לציין כי לא ניתן להסיק על פערי השכר המדויקים עפ"י השוואה זו, כיוון שההשוואה כוללת את כלל העיסוקים בתחום הכספים, כאשר כל עיסוק בעל רמות שכר שונות. יחד עם זאת, ניתן לראות בבירור מגמה שמצביעה על כך שככל שהוותק עולה, גברים משתכרים יותר מנשים בפער שהולך וגדל.

דמותה של אשת הכספים בישראל

תפקיד

מתחילות 10%
מעל שנה 51%
מנהלות בכירות 33%
עצמאיות 6%

התפלגות לפי תחומים

יועצות מס 4%
רואות חשבון 6%
מנהלות כספים 21%
חשבות שכר 31%
מנהלות חשבונות 38%

השכלה

תעודה 59%
תואר ראשון 32%
תואר שני 9%

לסיכום, פערי שכר מגדריים קיימים גם בעיסוקים "ריאליים" שחלקם נובעים מעיסוק הנשים במקצועות בהם ממוצע השכר נמוך יותר אך חלקם נובעים מהפרדיגמות החברתיות ביחס לנשים.

ממצאי מחקר זה מזמינים אותנו, הן כמעסיקים והן כעובדים לבחון פרדיגמות אלו ואת הנשים, לבחון התפיסות והערכים ביחס לעצמן.

ד"ר יובל נח הררי כתב בספרו "קיצור תולדות האנשות" על כך שאנו חיים ב"סדר מדומיין", מערכת ערכים ומיתוסים שבהם אנו מאמינים והם למעשה קיימים אך ורק בדמיון,  וגם אם נדמה לנו שהשתחררנו מהסדר המדומיין ושפיתחנו חשיבה עצמאית, למעשה אותה חשיבה גם היא תוצר של הבנייה חברתית לא מודעת. על מנת לשנות את ה"סדר המדומיין" יש צורך בשינוי אמונות של אלפי או מיליוני אנשים.

האם תעיזו לערער על המובן מאליו ולבחון מחדש את הסדר המדומיין?

שלכם,

נטלי אזולאי

רוצים להישאר מעודכנים?

הירשמו לניוזלטר בזמן אמת


הנני מאשר/ת קבלת דיוור מחברת זמן אמת,לרבות מסרים שיווקים.
בכל עת, תוכל/י להסיר עצמך מהרשימה

הסקר נעשה בשיתוף ובפיקוח ד"ר כהן יוסף, מנכ"ל אופטימלוס, המעניקה ייעוץ אסטרטגי ושיווקי לעסקים וכן מבצעת מגוון סקרי שוק.