שעון נוכחות ממוחשב

מהו היתרון של שעון נוכחות ממוחשב?
שעון נוכחות ממוחשב משרת את האינטרסים של עובדים ומעסיקיהם. אם בעבר עובדים חששו שהתקנת שעון נוכחות במקום עבודה, היא הבעת אי אימון של המעביד בעובד, עם השנים הם למדו, שהתקנת שעון נוכחות בעיקר מסייעת להם, להגן על זכויותיהם, וגם מסייעת להם לקבל תשלום על שעות נוספות שהם ביצעו במהלך החודש.

מהי החשיבות של שעון נוכחות ממוחשב?
שעון נוכחות ממוחשב, הינו מכשיר מתקדם ומשוכלל, אשר מופעל באמצעות תוכנות מתקדמות, שמסוגלות לנתח ולעבד את הנתונים הבסיסיים ביותר, למידע מקיף הכולל, שעות כניסה ויציאה, תרגום של היעדרות העובד לחופשת מחלה, חופשה רגילה וכדומה.היום ניתן למצוא בכל בית עסק, משרד, מפעל, בי'ס וכדומה, שעון נוכחות ממוחשב. תפקידו העיקרי של שעון נוכחות ממוחשב, הוא לעזור במעקב, רישום ודיווח של שעות העבודה או ההיעדרות האמיתיות של העובד.

במקומות עבודה רבים, עובדים יוצאים ממקום העבודה לפגישות עבודה, באמצע יום העבודה, וחוזרים אחרי מספר שעות. באמצעות שעון נוכחות ממוחשב מתקדם ומשוכלל, ניתן בסוף החודש, לנתח את הנתונים באופן כזה, שלעובד לא יורדו שעות עבודה, אלא שאלה יתורגמו לשעות עבודה.

מדוע מקומות עבודה רבים מעדיפים שעון נוכחות ממוחשב?

בתקופה האחרונה, מקומות עבודה רבים מתקינים שעון נוכחות ממוחשב שניתן להתחבר אליו גם מהמחשב הביתי. במקומות עבודה שונים, ניתנת האפשרות לעבוד מהבית, כחלק ממדיניות החברה. כדי שמי שעובד מהבית, יוכל להתחיל ביום העבודה שלו, הוא צריך להיכנס למערכת באמצעות סיסמא ושם משתמש שניתנו לו במיוחד במקום העבודה.

ע"י הכנסת הסיסמא וקוד המשמש ניתן להפעיל שעון נוכחות ממוחשב, והעובד הופך להיות פעיל באותה המידה כמו עובד שהגיע פיזית למשרד.

על מנת שהאקרים מקצועיים לא יוכלו להתחבר לשעון הנוכחות המותקן באינטרנט, חשוב להגן על השעון באמצעות כניסות וקודים מיוחדים, וריענון של נוהלי הכניסה לעיתים קרובות. המידע שנקלט במערכות המידע של שעון נוכחות ממוחשב, עובר ניתוח ופענוח באמצעות תוכנות מתקדמות, ומתורגם לשעות עבודה, שעות חופש ומחלה, שלבסוף, הופך לבסיס שעליו מחושבת המשכורת החודשית של העובדים.

חברת מגדלור מערכות זמן אמת בע"מ מספקת שירותי תוכנה והתקנה של שעוני נוכחות למקומות עבודה. בין היתר החברה מפתחת, מייצרת ומשווקת תוכנה וחומרה לנוכחות ובקרה של כניסת עובדים, ע"י שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, כמו למשל, שעון נוכחות ממוחשב.